Jaka pożyczka?

Dodane: 15-03-2015 08:03
Jaka pożyczka? pożyczki pod zastaw samochodu szczecin, że aby kupić nieruchomość na kredyt i na tym nie stracić, lepiej będzie zgłębić temat. Podczas tzw. boomu w nieruchomościach, ceny mieszkań bardzo gwałtownie rosły. Od pamiętnego kryzysu ceny zaczęły sukcesywnie spadać. W efekcie osoby, które przeczekały mogły kupić praktycznie identyczne mieszkanie...(miasto, osiedle, metraż) za zdecydowanie mniejsze pieniądze. Należy nie zapominać o fakcie, że kredyt hipoteczny jest długoterminowy - najpopularniejszy to ten zaciągany na 30 lat. To bardzo długi okres kredytowania. Jeśli przepłaciliśmy za naszą nieruchomość, to sytuacja robi się niezbyt ciekawa - wartość spada, a rata kredytu pozostaje wysoka.

Finanse na wakacjach

Sezon urlopowy w pełni. Wedle badań prawie 1/3 nie pojedzie w tym roku na żadne wakacje, spora część wyjeżdżających spędzi urlop w kraju, a za granicę pojedzie co siódmy.

Jednak sporo rodaków urlopowy wyjazd planuje sfinansować kredytem. Czy to jest taki świetny pomysł? Bez wątpienia, wyjazd jest konieczny, po to by zregenerować siły i nie zwariować. Badacze podkreślają, że spędzenie wolnego czasu na swojej kanapie, nie zapewni regeneracji. Brak urlopu źle wpływa wydajność pracy, bardzo źle wpływa również na samopoczucie, a w skrajnych wypadkach może prowadzić do depresji.


II.

Trudno ocenić, czy pożyczanie pieniędzy do banku na taki cel jest sensowny. Nie wolno zapominać, że przez resztę roku będziemy to spłacać. Albo i dłużej, w zależności od czasu kredytowania. Jeśli więc stać nas na kredyt, to może lepiej byłoby co miesiąc oszczędzać określoną kwotę - powinniśmy uzbierać spory budżet, bo nie zapominajmy, że na pożyczaniu pieniędzy bank zarabia.

Warto spełniać swoje marzenia, jednak warto też się zastanowić, co się opłaca zrobić. Samodyscyplina w oszczędzaniu naprawdę się opłaca. Zanim weźmiesz kredyt na tegoroczny wyjazd, pomyśl czy nie lepiej pojechać za rok, ale za własne pieniądze.


Limity banków

Krótko mówiąc - przedsiębiorcy mają naprawdę pod górkę. Łatwiej o kredyt będzie pracownikowi, zatrudnionemu na umowę o pracę, niż właścicielowi przedsiębiorstwa. To jest paradoks, ale niestety prawdziwy.

Żeby młodzi Polacy mogli zakładać firmy i inwestować w swój biznes, go rozwijając, potrzebny jest dostęp do kapitału. Mało kto ma wystarczające środki, jest to bardzo trudna do pokonania bariera. Czasami jednak kończy się to wzięciem kredytu w wątpliwym miejscu, z bardzo wysokim kosztem. Nie powinno tak być, jednak nie zanosi się, na zmianę polityki przez banki. Wręcz przeciwnie - z każdym rokiem wymagania dla przedsiębiorców są coraz bardziej wyśrubowane.© 2019 http://modm.slupsk.pl/