BHP

Dodane: 10-12-2014 06:36
BHP bhp warszawa prowadzimy w sposób profesjonalny nie zapominając, że nawet najtrudniejszy temat można omówić przykuwając uwagę słuchaczy, z zapałem, ilustrując przykładami dodając szczyptę dobrego humoru. Zespół tworzą specjaliści z dziedziny bhp, ochrony przeciwpożarowej oraz lekarze i ratownicy medyczni, pracujący w oparciu o wciąż uzupełnianą wiedzę i bogate doświadczenie...zawodowe nabyte w różnych branżach poparte wykształceniem. Posiadamy także status ośrodka szkoleniowego co umożliwia nam prowadzenie każdego rodzaju szkoleń w dziedzinie bhp, szkoleń z zakresu ochrony przeciwpożarowej oraz pierwszej pomocy i dokumentowanie ukończenia szkoleń drukami

Okresowe szkolenia

Informacje w zakresie obowiązków prawnych szkoleń bhp

Cel szkoleń okresowych jest następujący utrwalenie wiadomości z bezpieczeństwa i higieny pracy zdobytych w czasie szkolenia wstępnego zapoznanie pracowników z nowymi rozwiązaniami techniczno-organizacyjnymi

Okresowe szkolenia bhp jak określa ustawa powinny zostać przeprowadzone w okresie nie dłuższym niż pół roku od rozpoczęcia pracy na określonym stanowisku.

Szkolenie dla pracodawcy oraz szkolenie okresowe należy zakończyć egzaminem sprawdzającym wiedzę objętą programem szkolenia oraz umiejętności wykonywania lub organizowania pracy zgodnie z przepisami i zasadami bhp.

Powinność szkoleń bhp wynikają z Rozporządzenia Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 9 października 2007 r. (Dz. U. 196 poz. 1420) zmieniającym rozporządzenie w zakresie szkolenia w dziedzinie bhp Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 27-07-2004 r. (Dz. U. Nr 180, poz. 1860).


Ogólnie o bhp

Moim zdaniem najtańszym i najszybszym sposobem na szkolenia bhp jest zakup ich w wersji internetowej. Moim zdaniem z takiej formy szkoleń mogą skorzystać pracownicy biura.

Bezpieczeństwo w przypadku pracy w biurze lub po prostu przy komputerze ma spore znacznie, posłuchacie dlaczego:
Przy pracy biurowej przy komputerze krzesło ma zasadnicze znacznie - wiadomo, że od siedzenia przez kilka godzin na źle dobranym krześle nic nam się nie stanie. Ale takie siedzenie i praca dzień w dzień może prowadzić do całkiem poważnych urazów i zwyrodnień. Wystarczająco dobre krzesło do komputera powinno mieć profilowane siedzisko z możliwością regulacji wysokości (najlepiej jeszcze kąta pochylenia) oraz dobrze profilowane oparcie. Oparcie musi porządnie przytrzymywać plecy - jak fotel kierowcy rajdowego. Bez tego można się "połamać". Życzę bezpiecznego używania kompa.

W kraju mamy dość skomplikowane prawo dotyczące kwestii bhp ? firmy mające powyżej sto osób muszą mieć odrębnego specjalistę bhp. Wydaje mi się, że mniejsze firmy też mają odpowiedni obowiązek. W końcu dużo firm oferujących szkolenia bhp oferuje również outsoucing bhp.


W internecie

Szkolenia bhp w internecie

Oferta szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy w Polskiej sieci jest dosyć spora. Wystarczy wypisać w wyszukiwarkę słowo szkolenia bhp a zobaczymy ile jest stron internetowych firm bhp.
Są ich setki.

Tak wiec wychodzi na to, że wybór jest wprost szeroki. Możemy wybierać zarówno wedle kryterium ceny jak i kryterium lokalizacji. Mało tego - większość firm bhp z mojego miasta ma swoje strony internetowe - co za tym idzie nie ruszając się z domu mogę śmiało przebierać w ofertach.

Wadą większości ofert jest niestety skromny, często niewystarczający opis oraz brak jasnego cennika. A to właśnie cennik jest informacją bardzo ważną. Czy by na pewno jest tak trudno go sporządzić i zamieścić?

Ciekawą alternatywą dla stacjonarnych szkoleń z bezpieczeństwa i higieny pracy są szkolenia online. Tutaj akurat opisy usług są niezłe a do tego zawsze zamieszczane są cenniki. Oczywiście nie bez znaczenia jest cena - od kilkudziesięciu złotych za szkolenie. Naprawdę mocna oferta. No i dobre jest to, że nie trzeba wychodzić z domu żeby takie szkolenie odbyć - wystarczy poklikać.


Czy szkolenia bhp są obowiązkowe?

Przyjmując nowego pracownika musimy spełnić wiele wymogów formalnych. Jednym z obowiązków pracodawcy jest szkolenie pracownika w zakresie bhp. Obowiązek szkolenia bhp pracowników wynika z Kodeksu Pracy.

W przypadku pracownika, który już wcześniej pracował w naszej firmie i ponownie go zatrudniamy, nie musimy szkolić ponownie.

Założeniem szkoleń bhp jest poznanie przez pracownika zasad i przepisów pracy na stanowisku w naszej firmie. Poznanie zagrożeń i możliwych wypadków na jego stanowisku pracy. Oraz oczywiście poprawienie bezpieczeństwa i komfortu pracy.

Dobrą wiadomością dla pracodawców jest fakt, że mimo zmian podatkowych w roku 2011 szkolenia bhp pozostały zwolnione z vat.


Zapobieganie

Jeśli chodzi o wypadki zwykle jest tak, że nie ma ich do czasu aż się nie zdarzą. Wystarczy pomyśleć chwilę o tym co by było gdyby nie było żadnych ustaw i ustaw w zakresie bezpieczeństwa pracy. Sporo firm chętnie oszczędziło by nie szkoląc podwładnych. A pracownik nie znający ryzyka wykonywanej pracy łatwiej popełni błąd - a więc łatwiej o wypadek.

Fakt, że nawet jeśli pracownicy są szkoleni to wypadki mogą się zdarzyć. Aczkolwiek szkolenie bhp zmniejsza prawdopodobieństwo takiego zdarzenia. A warto zainwestować w profesjonalistów z tej dziedziny bo jeśli zawinimy lub przyczynimy się do powstania wypadku to trzeba będzie wypłacić odszkodowania.

Właśnie przypomniała mi się motyw z filmu "Mechanik" gdzie jeden z pracowników grzebie w maszynie, która nie została wyłączona ani zabezpieczona a drugi przez przypadek naciska włącznik. Maszyna zaczyna działać i nie daje się wyłączyć w skutek czego nieostrożny pracownik traci rękę. Co prawda później jest o dziwo wdzięczny koledze za "spowodowanie wypadku" bo otrzymuje znaczne odszkodowanie za, które kupuje wymarzony samochód. Nie mniej lepiej było tego wypadku uniknąć, czyż nie?© 2019 http://modm.slupsk.pl/